
Niejeden z nas chciałby być posiadaczem własnego Porsche. W trakcie spełniania dziecięcych marzeń nie wolno jednak zapominać o jednym – gruntownym sprawdzaniu pojazdu. Opisywana marka wyróżnia się potężnymi silnikami, a co za tym idzie – czysto sportowymi osiągami. A te skłaniają do nadużyć, podczas których nieciężko o wypadek. Warto więc zapoznać się z przeszłością samochodu. Najłatwiej dokonać tego poprzez sprawdzenie VIN w Porsche. Wystarczy, że numer VIN oglądanego wcześniej pojazdu wpiszesz w poniższą belkę. Po wykonaniu tej czynności odszukamy w naszej bazie informacje na temat wozu. Sprawdzimy dla Ciebie, czy pojazd nie został skradziony, czy brał udział w kolizjach drogowych oraz jakie jest jego fabryczne wyposażenie (jeśli będzie się ono różnić istnieje ryzyko „majstrowania” przy pojeździe).
Dekoder VIN Porsche – wpisz numer nadwozia
Przed zakupem Porsche warto sprawdzić dzięki VIN historię pojazdu.
Kolejnym ważnym argumentem za wykupieniem pełnego raportu jest informacja o tym, czy auto nie dostało się do Polski nielegalnie, a dokładnie mówiąc: nie zostało skradzione.
Raport jest niezbędną pomocą przy sprawdzeniu używanego Porsche. Informacje wchodzące w jego skład stanowią podstawowe zestawienie danych niezbędnych do poznania jego historii. Wszystkie informacje zawarte w raporcie są nieodzownym elementem sprawdzenia auta. Zapraszamy do zapoznania się z zakresem informacji dostępnym na raporcie autoDNA.
-
- Sprawdzenie baz skradzionych pojazdów
- Dane techniczne pojazdu
- Informacje o poprzednich wskazaniach licznika przebiegu
- Informacje o ewentualnych kolizjach i wypadkach
- Archiwalne zdjęcia pojazdu
- Przeznaczenie pojazdu
- Usterki fabryczne auta
Numer VIN – co to jest?
VIN, czyli Vehicle Indentification Number to unikatowy numer identyfikujący pojazdu, który zawiera liczne i ważne informacje dotyczące samochodu. VIN zawiera takie informacje jak m.in.: kraj produkcji, rok modelowy, typ napędu, wersję silnikową, opcje wyposażenia.
Numery VIN zostały po raz pierwszy użyte w 1954 roku w Stanach Zjednoczonych. Producenci aut np. BMW już wtedy oznaczali swoje auta w ten sposób. Oznakowania tego typu zaczęto używać u producentów w Europie. Jednak pierwsze numery wyglądały różnie. Dopiero w latach osiemdziesiątych (a dokładnie w 1981 roku) światowi producenci, wraz z producentami amerykańskimi ostatecznie porozumieli się w tej kwestii.
W 1981 roku Narodowy Highway Traffic Safety Administration w Stanach Zjednoczonych zestandaryzował format. Sprzedane samochody powinny zawierać VIN 17-znakowy, który nie będzie zawiera litery I (I), O (o) lub P (q) (aby uniknąć pomyłki z cyframi 1 i 0).
Opracowano zatem wspólny standard ułatwiający pracę policji, firmom ubezpieczeniowym oraz sprzedawcom samochodów używanych. Odtąd VIN każdego samochodu ma 17 znaków – liter i cyfr.